Wellmedica - producent wysokiej jakości suplementów diet oraz dermokosmetyków - Zimowa ochrona włosów lub wzmocnij włosy przed zimą. Włosy - od cebulek aż po same końce. Suplementacja i pielęgnacja.

Zimowa ochrona włosów lub wzmocnij włosy przed zimą. Włosy - od cebulek aż po same końce. Suplementacja i pielęgnacja.

Zima to trudny sezon dla włosów. Są narażone na mróz, wilgoć, wiatr, zanieczyszczenie powietrza. Elektryzują się i niszczą przy zakładaniu czapki i szalików.

Możesz je także przesuszać i przegrzewać przez częste stosowanie suszarki. Konieczne jest żeby szczególnie zimą, zwrócić większą uwagę na włosy a odpowiednia pielęgnacja jest kluczem do sukcesu.

W czym zatem tkwi sekret? Podstawa to odpowiednie szampony, maski, odżywki, olejki, wcierki, które będą chroniły przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi i pomogą odżywić strukturę włosa. Najlepiej wybrać dermokosmetyki, które będą nawilżały oraz zapobiegały wypadaniu i rozdwajaniu się końcówek. Unikaj jednak produktów, które będą nadmiernie obciążały włosy. 

Jeśli Twoje włosy są w słabej kondycji, postaw na olejowanie – dzięki czemu będą nawilżone, a rozdwojone końcówki szybciej się zregenerują. Równie ważne jest wzmacnianie włosów od wewnątrz – tu wskazana jest suplementacja preparatami zawierającymi kwasy omega 3, biotynę, selen, skrzyp, witaminę A, E, F. Zimowa pielęgnacja włosów wymaga nieco więcej zaangażowania, ale warto poświęcić im więcej czasu, żeby móc cieszyć się ich zdrowym wyglądem i blaskiem.