Wellmedica - producent wysokiej jakości suplementów diet oraz dermokosmetyków - W trosce o przyszłe i obecne mamy

W trosce o przyszłe i obecne mamy

Pandemia Covid-19 zmieniła życie ludzi na całym świecie. Niewątpliwie jest to czas wzmożonego stresu i niepewności, co udziela się również kobietom w ciąży.

Bez względu na to czy jesteś na początku ciąży, blisko rozwiązania czy już po, możesz odczuwać obawy o zdrowie swoje i dziecka. Napięcie wzmagają dodatkowo hormony. W takiej sytuacji nietrudno o spadek formy psychicznej, a nawet stany depresyjne. Dlatego trzeba szybko reagować i starać się zminimalizować stres. Jest przecież tyle form ciekawego spędzania wolnego czasu jak czytanie książek, oglądanie filmów, zwiedzanie muzeów online czy koncerty. Jest to również moment na przygotowywanie się do przyjścia dziecka na świat, na skompletowanie wyprawki czy niezbędnego zestawu do szpitala dla przyszłej mamy. Świat wirtualny daje mnóstwo możliwości, a kontakty z bliskimi można również utrzymywać dzięki wideorozmowom.

Pamiętaj również o właściwej diecie i suplementacji, które zwiększają szanse na prawidłowy przebieg ciąży, rozwój płodu i niemowlęcia, a także zdrowie kobiety. 

Zapotrzebowanie na składniki odżywcze w okresie ciąży i karmienia znacznie wzrasta. Polskie Towarzystwo Ginekologiczne (PTG) uznaje za zasadne stosowanie w II i III trymestrze ciąży preparatów zawierających między innymi: żelazo i jod, kwas foliowy, witaminę D, A i E, magnez, wapń. Liczne badania naukowe wykazały, że suplementacja witamin w całym okresie prenatalnym może zmniejszać ryzyko przedwczesnego porodu, urodzenia dziecka o mniejszej masie urodzeniowej oraz wad wrodzonych.